25 Listopad 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Msze święte, odpusty w Sanktuarium

Msze św. w dni powszednie:

6:00; 7:00; 8:00 i 18:00

Msze św. w uroczystości i niedziele:

6:30; 8:00; 9:30; 11:00; 12:30 i 18:00

17:30 - Nieszpory lub nabożeństwo okresowe

Ważniejsze nabożeństwa:

  • 19 marca . Odpust św. Józefa, Patrona Sanktuarium Suma odpustowa o godz. 18:00. Uroczystość poprzedza wielka nowenna: przez 9 kolejnych śród o godz. 8:00 i 18:00 Msza św. z homilią i nabożeństwem nowenny.
  • 16 lipca . Odpust Matki Bożej Szkaplerznej Suma odpustowa o godz. 18.00. Uroczystość poprzedza nowenna, rozpoczynająca się 7 lipca. Msza św. z homilią i nabożeństwem nowenny o godz. 18:00. Okazja do przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.
  • 20 listopada . Uroczystość św. Rafała Kalinowskiego Świętujemy ją w niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla. Suma odpustowa o godz. 11:00. W każdy wtorek nieustająca nowenna do św. Rafała; wieczorem Msza św. z nabożeństwem i odczytaniem próśb do św. Rafała. Prośby można składać do skarbonki obok ołtarza św. Rafała lub przy furcie klasztornej.
  • Nowenna do Boskiego Dzieciątka Jezus Początek nowenny 15 grudnia. Nabożeństwo nowenny jest połączone z Mszą św. wieczorną.
  • W każdą trzecią sobotę miesiąca dzień skupienia dla Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i członków Bractwa szkaplerznego. O godz. 10:00 Msza św. z konferencją o życiu wewnętrznym.

Codziennie przy Sanktuarium św. Józefa, po zgłoszeniu się przy furcie klasztornej, jest możliwość:

  • spowiedzi św.
  • przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego
  • oprowadzenie grup przez przewodnika
  • zwiedzenia celi, w której żył i pracował św. Rafał Kalinowski
  • zamówienia Mszy św. terminowych, bezterminowych, gregorianek, wieczystych
Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.