02 Grudzień 2015
Ogłoszenia duszpasterskie
Ojciec Rudolf
Szkoła pisania ikon
PLAN REKOLEKCJI
Rezerwacja on-line
GRUPY DUSZPASTERSKIE

''Na Górce'' w Wadowicach
Księga intencji
Masz prośby, podziękowania? Wpisz się do naszej internetowej księgi intencji:

Intencje on-line

Zajrzyj na:

Krakowska Prowincja
Karmelitów Bosych
Plan rekolekcji
20

PLAN REKOLEKCJI
na rok 2015

 

Listopad

6-8 Rekolekcje ze św. Rafałem Kalinowskim

23-26 Rekolekcje dla kapłanów – o. Benedykt Belgrau OCD

27-29 Weekend pustelniczy – o. Grzegorz Irzyk OCD


Grudzień

4-6 Rekolekcje ze św. Janem od Krzyża – o. Piotr Ścibor OCD


5-6 Dni skupienia pt. "Z Maryją zasłuchani w Słowo" – dr. Danuta Piekarz i o. dr. Piotr Nyk OCD

 

Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy
Klasztor Karmelitów Bosych
ul. Karmelicka 22
34-100 Wadowice


Kontakt z recepcją:

Telefon (stacjonarny): 338 732 378
Telefon (komórkowy): 600 926 987

e-mail: recepcja@karmel-wadowice.pl

 

 

PLAN REKOLEKCJI
na rok 2016

15-17 stycznia: Weekend pustelniczy

Jezus w czasie swego ziemskiego pielgrzymowania wielokrotnie udawał się w miejsca odosobnione, aby w samotności i milczeniu przebywać ze swoim Ojcem. Weekendy pustelnicze są czasem oderwania się od codziennych spraw i spotkania z Bogiem. Zapewniamy pojedyncze pokoje i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Prowadzący: o. Krzysztof Żywczyński OCD


20-24 stycznia: Zaproszenie do modlitwy. Rekolekcje formacyjne (1. etap szkoły modlitwy karmelitańskiej)

W ramach kilkuetapowego cyklu "szkoły modlitwy karmelitańskiej" staramy się nauczyć pięknej, lecz zarazem trudnej, umiejętności - dialogu z Bogiem. Przewodniczką jest prawdziwa mistrzyni w tej sztuce - św. Teresa od Jezusa, Doktor Kościoła, która odpowiada na nasze pytania o modlitwę. Zapewniamy pojedyncze pokoje.

Prowadzący: o. Łukasz Piskulak OCD

 

28-31 stycznia: Nadzwyczajne charyzmaty Ducha Świętego a zwyczajne wzrastanie w wierze. Pomoc czy przeszkoda?

Według św. Jana od Krzyża do zjednoczenia z Bogiem dochodzi przede wszystkim na drodze czystej wiary, bezinteresownej miłości i bezgranicznego zaufania. Jak zatem traktować nadzwyczajne charyzmaty Ducha Świętego? Przyjmować je, czy odrzucać? W jakim celu Bóg  udziela ich niektórym osobom, również świętym.

Prowadzący: o. Kazimierz Duda OCD

 

10-13 marca: Trudna miłość Boga. Rekolekcje wielkopostne ze św. Janem od Krzyża

Człowiek zakochany okazuje swoją miłość na wiele sposobów: spędza czas z umiłowaną osobą, obdarowuje ją prezentami, opiekuje się w przypadku choroby... Zakochany Bóg obiecuje więcej, niż mże dać jakikolwiek człowiek. Ukrywa się jednak, by jeszcze bardziej ku sobie pociągać. Tęsknota za Bogiem wyprowadza człowieka z jego domu i zmusza do szukania. W końcu Bóg pozwala duszy obudzić się w ramionach Oblubieńca.

Prowadzący: o. Damian Sochacki OCD

Dalszy ciąg w przygotowaniu

Czy wiesz, że:

Jan Paweł II od dziecka był związany z tym klasztorem: tu przyjął szkaplerz karmelitański, tu uczył się miłości do Matki Bożej, tu jako uczeń korzystał z sakramentu pokuty i darzył klasztor ogromną życzliwością.
Więcej ...

Kościół pw. Św. Józefa - od 19 marca 2004 r. będący sanktuarium św. Józefa - jest także ośrodkiem kultu Matki Bożej Szkaplerznej. W marcu 2004 r. łaskami słynący obraz św. Józefa został ozdobiony Pierścieniem Papieskim Jana Pawła II. Więcej ...

W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru, kanonizowanego przez Jana Pawła II w 1991 r. w Rzymie, a w klasztorze jest dostępna cela, w której żył i umarł św. Rafał.
Więcej ...

W ołtarzu Matki Bożej jest sarkofag z relikwiami bł. Alfonsa Marii Mazurka (1891-1944), wychowawcy Niższego Seminarium w latach 1920-1930, potem przeora w Czernej, beatyfikowanego w gronie 108 polskich Męczenników II wojny światowej w 1999 r. Więcej ...

Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe 'Na Górce' im. Jana Pawła Wielkiego, poświęcone przez o. Alojzego Arostegui, przełożonego generalnego Zakonu, i otwarte w 2005 r., przejęło pomieszczenia Niższego Seminarium. Służy pielgrzymom i tym, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne. Posiada ponad 100 miejsc noclegowych i sale konferencyjne.